OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLAR İÇİN İNCE MOTOR AKTİVİTELERİ


Ege'nin Annesiyim

Son zamanlarda site de yapılan aramalara ve en çok hangi yazıların okunduğuna baktığımda, Google da en çok “Kalem Tutuş Şekilleri”, “İnce motor beceri” ve buna benzer aramalar yapılmış. Sitede en çok okunan makalelerin başında daDoğru Kalem Tutmanın Gelişim Aşamaları isimli yazı var.

Sanırım hem okulların açılması, hem de yeni düzenlemeyle 5 buçuk yaşındaki çocuklarında ilk öğretime başlamalarıyla bir çok anneyi haklı bir panik bastı. Tabii ki okul öncesi eğitim ile İlk öğretim arasında oldukça büyük farklar var.

Tabii her çocuğun gelişiminin birbirinden farklı olduğunu da unutmamak gerekiyor. Her 5,5 yaşındaki çocuğun becerileri ve gelişimi birbiriyle aynı seviyelerde olmuyor. Kimisi dil gelişiminde çok ilerdeyken, kimisi motor aktivitelerde çok iyi oluyor. Bu kardeşler için bile böyle, bir çocuğunuz 17 aylık yürümüşken, diğer çocuğunuz 9- 10 aylıkken ilk adımlarını atabiliyor.

Aşağıda gene bir iş-uğraş terapisti tarafından, okul öncesi çocuklarda ince motor aktiviteleri ve kalem tutuşu hakkında hazırlanmış ve tarafımdan çevirisi…

View original post 1.487 kelime daha

Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s