YENİ BİR BAŞLANGIÇTAYIZ


Sizinde zaman zaman kendinizi hiç bir şey beceremez hiç bir şeye yetişemez hissettiğiniz oluyor mu?

Ben bunu oldukça sık yaşıyorum. Bazen bunun sebebini kendi beceriksizliğime bağlıyorum, bazen büyük şehirde yaşamanın zorluklarına, bazen de artık bu zamanda 24 saatin gerçekten de hiç bir şeye yeterli gelmediğine, bir günün en az 35 saat falan olması gerektiğine inanıyorum 🙂

Hep bir şeyleri eksik yapıyorum, yetiştiremiyorum diye kendi kendimi bunalttıkça daha da bir çıkmaza giriyorum sanki. Vakit garip bir şey, bazen bir saat bir türlü bitmek geçmek bilmezken, eğer benim yapmam gereken şeyler varsa sanki saat daha bir hızlı çalışıyor, o koca geçmeyen, bitmeyen 1 saat sanki 60 dakika değilde 15 dakikada geçip gidiyor. En çokta akşam eve saat 7 de girdikten sonra böyle oluyor. Acaba akşam saat 7 den sonra saatler daha hızlı çalışmaya başladı da benim mi haberim yok.

İşte son zamanlarda nedense böyle bir hal içindeyim. Bunu isterseniz kışın verdiği depresif ruh haline bağlayın, isterseniz beceriksizliğe sonuç olarak yetişemiyorum.

Beni en çok Ege’nin duyu bütünleme çalışmalarına evde yeterli zamanı ayıramamak etkiliyor ve rahatsız ediyor. İşte o zaman suçluluk, vicdan azabı, gece yatağa yattığımda bugünde bir şey yapamadık psikolojisi beni mahvediyor. Hiç bir işi yetiştirememek  beni bunun etkilediği kadar etkilemiyor.

Bu sene hepimizin eve geliş vakitlerinde yarım saatlik, bir saatlik gecikmeler oldu, babamız deseniz bu sene artık iyice yoğun ve geç gelmeye başladı;  hal böyle olunca daha önce hafta içi evde yaptığımız duyu bütünleme çalışmalarına yeteri kadar zaman ayıramaz daha doğrusu zaman bulamaz olduk. Böyle olunca duyu bütünleme çalışmalarımız sadece hafta sonu terapistimize gittiğimiz 1 saat ile sınırlı kalmaya başladı. Hafta içi seanslarını ne yazık ki terapi merkezi, okul, ev, iş yeri mesafesinin çok olmasından dolayı ayarlamadık.

Ve işin ucu kaçmaya başlayınca benimde uykularım kaçmaya başladı, tekrar çözüm bulma çabası içine giriştiğim sırada, evimizin karşısında ki sitede bir duyu bütünleme merkezi olduğunu keşfettim, önce biraz araştırdım, sonra gidip kendileriyle görüştüm, derdimi, sıkıntımı anlattım oldukça sıcak ve doğal karşılandık. Fizyoterapist Ebru hanım’ın Duyu bütünleme konusundaki tecrübeleri, bize yaklaşımı ve aldığı eğitimler benim için oldukça tatmin ediciydi.  Terapi merkezinin eve yürüme mesafesinde olmasından dolayı, sabah okula gitmeden önce 1 saatlik seansa anneannesiyle girip oradan direk okula geçme şansı vardı. Artılar bu kadar çok olunca, ulaşımda bu kadar kolay olunca, kaçınılmaz olarak Duyusal Akademi’ de devam kararı aldık. Seansları hafta da 3 gün 1 saat sabah saatleri olarak ayarladık. Diğer terapistimiz Aymen bey’in de işini çok iyi yapan, çok değerli ve asla kaybedilmemesi gereken biri olduğunu düşündüğüm için ve Ege Aymen’e epeydir gitmedik, ne zaman gideceğiz diye özleyip sorduğu için 🙂 Aymen bey’i ziyaretimiz de zaman zaman devam edecek gibi gözüküyor.

Şimdilik  bizim ihmal ettiğimiz zamanları kapatma derdindeyim. Hafta da 3 gün düzenli çalışmanın karşılığını umarım kısa zamanda alacağız, 1 Şubat itibarı ile başladığımız çalışmamız da 3 aylık değerlendirmeyi size güzel haberler ile verceğimizi ümit ediyorum.  Nisan itibarıyla yüzme dersimize de başladık mı tamamdır inşallah diyorum. Bu arada evde ki çalışmalarımızdan da yaptıklarımızı fırsat bulur, bulmaz sizinle paylaşmaya devam edeceğim.

Ege 5 yaşını doldurdu, hedefim 7 yaşına kadar yaşadığımız sıkıntıları mümkünse tamamen bitirmek ya da en azından minimuma indirmek. Korkum ilk okul da çocukların ve hayatın, anaokulu veya kreşe göre çok daha acımasız olması. Umarım hepsiyle baş edebilecek seviyeye gelecek Ege 🙂

Evet şimdi yeni bir başlangıç daha yaptık diyorum, umarım her şey daha da güzel olacak…IMG_6257_K

Bu yazı Duyu Bütünleme Bozukluğu (SPD), Duyu Bütünleme Bozukluğu Kontrol Listesi, Terapilerimiz Hakkında, Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s