Aktiviteler hakkında Önemli Uyarı


Aslında terapilerimiz sırasında terapistimiz bizi yapılan aktivitenin çocuğun seviyesine uygun aktivite olması gerektiği konusunda uyarıyor, önemini bize sıkça hatırlatıyor. Çocuğun adaptif (uyarlanabilir) cevaplar çıkartabilmesi için aktivite çocuğun seviyesinde, ne çok zor ne de çok kolay olmalı.

Terapistimiz buna terapilerimiz sırasında oldukça dikkat ediyor, eğer Ege’nin çok zorlandığı ve yapamadığı bir aktivite olursa, çok fazla ısrarcı olmadan ve onun kendine olan özgüvenini de bozmadan farklı bir aktiviteye geçiyoruz.

Yazdığım yazılar haıkkında terapistimizin de görüşünü istedim, en çok önem verdiğim en doğru bilgiyi size aktarmak, yazılarımın hemen hepsi uzmanların görüş ve önerilerini içeriyor. Terapistimiz bir konu da uyarıda bulunmamı istedi, bu da çocukların yapamadıkları aktiviteler konusunda zorlanmamaları gerektiği konusuydu, çünkü bu tür bir yaklaşım, yani çocuğu yapamadığı aktivite konusunda zorlamak ona iyilik yapayım derken zarar vermenize sebep oluyor ne yazık ki. O yüzden buraya yazdığım aktivite önerileri eğer çocuğunuzun seviyesine uygunsa evde denemeniz eğlenceli olacaktır, fakat eğer çocuğunuz burda geçen herhangi bir aktiviteyi yapamıyorsa, yapması konusunda lütfen baskı yapıp onu zorlamayınız.

Bu yazı Bilateral Koordinasyon, Bilateral Koordinasyon Aktiviteleri, Evde Yapabilecekleriniz, Motor Beceriler, Terapilerimiz Hakkında, Uncategorized, İnce Motor Beceriler içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s